EEG dzieci w Poznaniu

Pierwsze w Polsce badania EEG z dojazdem do klienta – teraz na terenie całej Polski!

Każde badanie medyczne przeprowadzane u dziecka wiąże się z pewnym poziomem niepokoju, a nawet lękiem. Na szczęście w wypadku takich badań, jak EEG dzieci (Poznań), można wykonać je w warunkach domowych, co znacznie ukoi stres u najmłodszych badanych i wpłynie pozytywnie na wiarygodność badań. Jeśli poszukujesz EEG dzieci świadczonego w Poznaniu i chciałbyś skorzystać z badania w domu, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

EEG dzieci Poznań – dlaczego?

Badanie elektroencefalograficzne, czyli właśnie EEG, polega na tym, że do głowy pacjenta przymocowuje się kilkanaście elektrod rejestrujących aktywność elektryczną mózgu. Zarejestrowane dane tworzą wykres, który można wydrukować i na jego podstawie stwierdzić ewentualne nieprawidłowości w pracy mózgu. Nasze mobilne badania EEG wykonujemy z użyciem bodźców świetlnych, możemy też przeprowadzić je u pacjenta w czasie snu. Wskazaniem do badania są bóle lub zawroty głowy, niewyjaśnione omdlenia, podejrzenie padaczki, a także problemy ze snem lub trudności w nauce.

W wypadku pojawienia się tego typu objawów u dzieci lub młodzieży należy reagować szybko, ponieważ nieleczone choroby neurologiczne prowadzą do pogarszania się stanu pacjenta. Na przykład nieleczona padaczka skutkuje nawet czterokrotnie zwiększonym ryzykiem śmierci, a jest to choroba, którą można kontrolować za pomocą farmakoterapii. Dzięki mobilnym badaniom EEG dzieci, mieszkańcy Poznania zyskują lepszą i szybszą diagnostykę chorób neurologicznych. Dojeżdżając do okolicznych miejscowości, ułatwiamy ich mieszkańcom dostęp do specjalistycznych badań medycznych.

EEG dzieci Poznań – wykonywane w warunkach domowych

Mimo że badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, wizyta w pracowni EEG może być dla dziecka stresującym przeżyciem. Obecnie oferujemy, na terenie całego Poznania i okolic, EEG dzieci, przeprowadzane w domach małych pacjentów. Badanie zostanie przeprowadzone przez życzliwego specjalistę w bezstresowej atmosferze, dzięki czemu wynik nie będzie zniekształcony przez dodatkowe stresory. Możliwość wykonania EEG z dojazdem jest szczególnie korzystna dla tych pacjentów, którym objawy utrudniają opuszczanie domu.

Taka forma badania zapewnia komfort nie tylko dziecku, ale także rodzicom, gdyż dzięki wykonaniu EEG w domu nie muszą oni troszczyć się o dowiezienie dziecka do szpitala czy pracowni. Rozumiemy, jak trudno jest znaleźć czas na wizytę medyczną w odgórnie ustalonym terminie. Dlatego umożliwiamy rezerwację dogodnych dla Ciebie terminów i pojawimy się dokładnie wtedy, gdy będzie to wygodne zarówno dla Ciebie, jak i dla badanego dziecka. Wykonujemy EEG dzieci w Poznaniu we wszystkich dzielnicach miasta, a także dojeżdżamy do pobliskich miejscowości. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.

Skontaktuj się z nami, nie czekaj!

Dojeżdżamy do pacjenta w rejonie:
Poznań, Kórnik, Śrem, Mosina, Gostyń, Kościan, Grodzisk, Nowy Tomyśl , Wschowa, Rawicz, Góra i okolice.

504 261 322

examed@interia.pl