EEG głowy Wrocław

Pierwsze w Polsce badania EEG z dojazdem do klienta – teraz na terenie całej Polski!

Elektroencefalografia jest bezinwazyjnym badaniem, które pomaga sprawdzić czynność bioelektryczną mózgu. EEG głowy (Wrocław) jest polecane osobom, które odczuwają specyficzne dolegliwości, takie jak: problemy z koncentracją, często omdlenia, zaburzenia snu lub napady padaczkowe. Okresowe badanie EEG wykonuje się również u osób cierpiących na migreny albo choroby neurodegeneracyjne.

EEG głowy we Wrocławiu wykonujemy u dzieci, które mają problemy z nauką i koncentracją oraz u dorosłych, borykających się z różnego rodzaju problemami, mogących mieć związek z układem nerwowym.

Na czym polega EEG głowy we Wrocławiu?

Badanie EEG głowy we Wrocławiu jest całkowicie bezbolesne i nie wiąże się prawie z żadnymi ograniczeniami przed lub po badaniu. Elektrody na głowie pacjenta rejestrują aktywność mózgu i pomagają zdiagnozować problemy związane z układem nerwowym. Rola pacjenta ogranicza się do oddychania zgodnie ze wskazówkami osoby przeprowadzającej badania oraz do zamykania i otwierania oczu. Czas przeprowadzenia EEG głowy we Wrocławiu wynosi maksymalnie kilkadziesiąt minut.

Pacjenci, którzy mają mieć wykonane badanie EEG głowy Wrocław nie powinni odstawiać przyjmowanych leków, ale są zobowiązani do poinformowania o ich zażywaniu osobę przeprowadzającą badanie. Ponadto 24h przed EEG zaleca się odstawienie kawy i innych napojów na bazie alkoholu, a także kofeiny. W dzień badania niewskazane jest stosowanie produktów do stylizacji włosów, takich jak pianek lub lakierów. Z kolei dzień przed należy umyć włosy. W ten sposób mamy pewność, że przesyłanie sygnału elektrycznego nie zostanie zakłócone.

Badanie EEG głowy Wrocław – co wykrywa?

Badanie EEG głowy (Wrocław) jest niezwykle istotną metodą w diagnostyce oraz monitorowaniu osób z chorobami układu nerwowego. Szczególnie istotne jest ono w przypadku pacjentów chorujących na padaczkę.

Badania EEG we Wrocławiu przeprowadzamy również w sytuacji podejrzenia występowania wszelkich zaburzeń w aktywności komórek nerwowych, a także zaburzeń świadomości. Objawy, które mogą świadczyć o konieczności wykonania badania EEG we Wrocławiu to m.in. zaburzenia snu, wzroku oraz słuchu, urazy głowy, jąkanie się, zasłabnięcia, problemy z koncentracją czy bóle głowy.

Wskazaniem do poddania się badaniu mogą być również choroby metaboliczne. Dlatego w razie jakichkolwiek objawów, warto się z nami skonsultować. Pozwoli to skuteczne przeprowadzenie badania pod okiem profesjonalistów i z zastosowaniem wysokiej jakości sprzętu.

Profesjonalne EEG głowy Wrocław

Jesteśmy otwarci na pytania ze strony naszych pacjentów. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości warto się z nami skontaktować. Postaramy się rozwiać wszelkie niejasności oraz posłużymy cennymi poradami, dzięki którym cały proces przebiegnie w sprawny oraz dogodny dla pacjenta sposób. Zależy nam, by zgłaszający się do nas pacjenci obdarzyli nas zaufaniem, co przełoży się na budowanie pozytywnych relacji i zwiększy ich spokój w trakcie badania EEG głowy we Wrocławiu.

Badanie EEG głowy Wrocław

Wykonujemy badanie EEG na terenie Wrocławia z dojazdem do domu pacjenta. To dogodne rozwiązanie dla osób starszych lub dla tych, którzy mają problemy z poruszaniem się. Nasz zespół przyjeżdża do osoby zamawiającej badanie razem z niezbędną aparaturą i wykonuje EEG głowy na miejscu. To duże ułatwienie, zwłaszcza dla małych pacjentów, dla których wizyta w centrum medycznym może być stresująca oraz dla osób w podeszłym wieku.

W przypadku chęci umówienia się na EEG głowy we Wrocławiu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego – dzięki temu przeprowadzimy krótki wywiad z pacjentem i przekażemy, jak przygotować się do badania. Jesteśmy wyjątkowo elastyczni, dlatego istnieje możliwość przeprowadzenia badania o dowolnej porze, również w weekendy. Wszelkie szczegóły są ustalane w czasie umawiania wizyty. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Skontaktuj się z nami, nie czekaj!

Dojeżdżamy do pacjenta w rejonie:
Poznań, Kórnik, Śrem, Mosina, Gostyń, Kościan, Grodzisk, Nowy Tomyśl , Wschowa, Rawicz, Góra i okolice.