EEG Leszno

Pierwsze w Polsce badania EEG z dojazdem do klienta – teraz na terenie całej Polski!

Badanie EEG, czyli elektroencefalografia, to powszechnie wykonywane badanie diagnostyczne, które polega na kontroli aktywności mózgu. W wielu przypadkach jest ono wykonywane w celu monitorowania pracy mózgu, często wykonywane jest także jako badanie dodatkowe, które ma na celu kontrolę stanu pacjentów z chorobami neurologicznymi – na przykład guzami mózgu, ale także problemami ze snem. Jeżeli mieszkasz w Lesznie i chciałbyś sprawdzić stan swojego zdrowia, warto byś przeprowadził badanie EEG.

Badanie EEG w Lesznie – jak przebiega?

Badanie EEG wykonywane jest w sposób bezinwazyjny i całkowicie bezbolesny za pomocą specjalnego sprzętu, zwanego elektroencefalografem. Może być ono wykonywane u pacjentów we wszystkich grupach wiekowych, w tym także u dzieci.

Badanie EEG (Leszno) przebiega w sposób, który nie stanowi dla pacjenta żadnego dyskomfortu. Podczas EEG (Leszno na głowię pacjenta nakłada się czepek z elektrodami moczonymi w soli fizjologicznej  która ma na celu lepsze przekazywanie sygnału do elektrod. Badanie EEG trwa zwykle kilkadziesiąt minut, a pacjent znajduje się wówczas w pozycji leżącej.

Badanie EEG Leszno – wskazania

Jakie są wskazania do badania EEG? Przede wszystkim jest ono zalecane osobom, u których podejrzewana jest epilepsja. To także bardzo przydatne badanie diagnostyczne stosowne w celu poszukiwania przyczyn zaburzeń snu. Mowa tu nie tylko o przewlekłej bezsenności, ale także o potencjalnych przypadkach narkolepsji, chociaż EEG bywa wykonywane także u pacjentów, u których doszło do wypadku z urazem głowy. Badanie EEG (Leszno) to jest przydatne w różnicowaniu śpiączek.

Symptomy, które sugerują, że warto wykonać badanie EEG to między innymi:

  • zaburzenia snu,
  • nieuzasadnione omdlenia,
  • bóle głowy,
  • zaburzenia wzroku lub słuchu.

Badanie EEG w Lesznie z dojazdem do domu

Oferujemy badanie EEG na terenie Leszna z dojazdem do domu. Usługa ta ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pozwala pacjentowi na wykonanie badania w zaciszu własnego domu, czasem nawet we własnym łóżku. Jest to bardzo komfortowa sytuacja, która pozwala ograniczyć stres, mogący wpływać na wyniki badań.

Możliwość wykonania badania EEG w domu ma także duże znaczenie w momencie, kiedy pacjentami są dzieci, dla których tego typu test medyczny może być wystarczająco stresującym przeżyciem. Właśnie dlatego, jeżeli odbywa się w zaciszu własnego domu, może zapewnić maksimum komfortu.

Proponujemy badanie EEG, które wykonywane jest z hiperwentylacją, fotostymulacją, a w razie potrzeby także we śnie fizjologicznym lub po nieprzespanej nocy. W razie potrzeby możliwe jest otrzymanie opisu badania (czas oczekiwania to około 2 dni robocze). EEG w Lesznie może być wykonane także w dni ustawowo wolne od pracy, takie jak sobota.

Skontaktuj się z nami, nie czekaj!

Dojeżdżamy do pacjenta w rejonie:
Poznań, Kórnik, Śrem, Mosina, Gostyń, Kościan, Grodzisk, Nowy Tomyśl , Wschowa, Rawicz, Góra i okolice.